Harley-Davidson Club Praha

Client: Harley-Davidson Club Praha
Year: 2023
Logo / Vizuální styl / Ilustrace: František Dečman

Logo/znak

Letos slaví nejstarší Harley-Davidson Club na světě krásných 95 let. Měl jsem tu čest připravit k tomuto významnému výročí logo/znak. Samotný znak následně posloužil k výrobě mnoha merch produktů od kovového odznaku, nášivky, trika nebo třeba i pivního půllitru. Tyto výrobky jsou určeny převážně pro členy klubu, kteří je mohou získat na různých eventových setkáních nebo spanilých jízdách. Je to sběratelská vášeň a vzpomínka na setkání přátel a členů. A tak jsem k tomu také přistupoval a snažil se do znaku zvolením jedinečného tvarosloví, vhodných barev a typografie zdůraznit, že jde o moderní společnost s dlouholetou tradicí.

Odznak a nášivka

Jedny z nejvýznamnějších merch výrobků výročí jsou kovový odznak a nášivka. Technologie výroby je pro tyto výrobky ze všech nejnáročnější a záleží na každém detailu. V rámci procesu přípravy dat tak bylo ve znaku potřeba udělat pár drobných úprav, což se promítlo i ve finální podobě samotného logo/znaku.

Nákrčník

Symbol výročí se aplikoval do dvou barevných provedení paternu, které sloužily jako grafický podklad pro výrobu nákrčníku. S klientem jsme tak rozšířili merch řadu o skvělý motorkářský a praktický doplněk.

Pivní půllitr

Ke každému správnému motorkáři patří samozřejmě i pivo. A z čeho jiného ho pít než z vlastního půllitru, který nese znak výročí a je navíc vyroben pouze v limitované edici. Pro výrobu znaku na tomto klasickém pivním půllitru jsme zvolili metodu pískování. Decentní, ale přesto výrazný grafický prvek, který dělá z klasického půllitru ten jedinečný.

Trika

Nejoblíbenější a na výrobu nejpočetnější výrobek bylo triko. Design výročního znaku se aplikoval na 4 různé střihy včetně dámského. Triko je vyrobeno včetně labelu na rukávu a vnitřního imprintu. Pro klienta jsem zajistil komplet realizaci a výrobu. A pro zachování jedinečnosti tohoto výrobku jsme s klientem zvolili ruční sítotisk, každé triko je tak trochu vlastně originál.

Ilustrace - vlaječka

V poslední řadě jsem v rámci vizuálního stylu vytvořil vizuály ve formě ilustrace. Členové klubu se na jaře a na podzim setkávají v různých koutech republiky, a tak se k této příležitosti pro členy klubu na památku vyrábí vlaječka. První míle se letos konala na jaře v okolí Jičína, proto jsme se nechali s klientem inspirovat legendární postavou Rumcajse. Motorkář Rumcajs na Harlejce? Proč ne?

Další projekty
Prozkoumat